; Автомобилни страсти събраха хиляди на пистата край Калипетрово | ПАРАЛЕЛ 44 __ ПОРТАЛЪТ

|

Автомобилни страсти събраха хиляди на пистата край Калипетрово

Силистренският състезател на клуб „Инфомик транс“ Антон Кунчев стана победител в дивизията бъги /до 1600 куб. см/ в проведения край Калипетрово втори кръг от Републиканския шампионат по автокрос. Втори стана Димитър Калев от другия силистренски тим – „Тони старт“. В дивизия супербъги /над 1600 куб. см/ първи се класира Васил Стефанов от София, а втори бе Валентин Георгиев от силистренския „Тони старт“.

Два дни трасето край Калипетрово бе огласено от рев на мотори и одобрителните възгласи на хилядната публика, накацала заедно с кебапчиите по околните баири. В атрактивното състезание взеха участие 16 автомобила, представители на два клуба от Силистра и по един от София, Попово и Търговище.

В отборното класиране първи стана отборът от София, следван от силистренските „Инфомик транс“ и „Тони старт“. Победителите получиха купи, грамоти, парични и предметни награди, връчени от главния спортен експерт в Общината Калоян Петков.

Следващият трети кръг от републиканския шампионат ще се проведе в Чирпан.