Боян Кулев от "Доростол" с отлична игра при победата над "Черноморец"-Бяла, Варненско

Силистренският „Доростол“ разби с 3:1 вчера гостуващия му „Чер

Силистренският „Доростол“ разби с 3:1 вчера гостуващия му „Черноморец“ от Бяла, Варненско, в кръг от първенството на североизточната „В“ аматьорска футболна група… Първият гол за футболистите на Георги Иванов – Геша падна още в 9-та минута, след като ветеранът Даниел Георгиев  остана непокрит в наказателното поле на гостите и без проблем прати топката в мрежата.
Въпреки че гостите от „Черноморец“ нямаха нищо общо с футбола, те все пак успяха да изравнят в края на първото полувреме чрез Ненков. Той остана сам срещу силистренския вратар Ненов, след много груба грешка на защитниците на „Доростол“ и необезпокояван направи 1:1.
Пет минути след началото на втората част на мача „Доростол покачи на 2:1, като този път попадението бе на Начев, а крайното 3:1 оформи друг ветеран от „Доростол“ – Светлин Стефанов, след като получи хубав пас от Беядиров, който проби мощно по лявото крило и намери добре пласиралият се Стефанов.
Много добро впечатление направи младокът от „Доростол“ Боян Кулев, който влезе през втората част на мача. 20-годишният футболист раздвижи играта с точни и извеждащи пасове, показа, че има поглед върху играта, направи няколко отлични пробива, както и техника, на която могат да му завидят доста по-стари футболисти, и за малко не вкара гол.
Състави: „Доростол“: Ненов, М. Русев, Петров, Начев, Николов, Ваклински, Д. Георгиев, Бомбов /Б. Кулев/, Стефанов /Димитров/, Ченешков /Събев/, Беядиров; „Черноморец“: Арнаудов, Вълев, Троев, Косев /Стефанов/, Ненков, Любенов, Желязков, Щерев, Каратерджиян /Михов/, Чобанов, Велинов
Гл. съдия: Ибрям Далил – Варна