"Доростол" вкара 4 гола на "Аксаково", не пусна нито един

Силистренският „Доростол“ победи с лекота варненския „Аксаково“ днес в поредния мач от първенството на североизточната „В“ аматьор

Силистренският „Доростол“ победи с лекота варненския „Аксаково“ днес в поредния мач от първенството на североизточната „В“ аматьорскя футболна група, отбелязвайки 4 гола… Две от попаденията бяха от дузпи. Този път играчите на Георги Иванов-Геша зарадваха дошлите около 300 зрители с дисциплинирана игра, разнообразни и смислени атаки и малко грешки.
Почти през целия мач „Доростол“ натискаше съперника в неговата половина, от което младите играчи на „Аксаково“ започнаха да грешат. Още в 6-та минута Павлов от „Доростол“ бе спънат след силен пробив в наказателното поле. Главният рефер Ивелин Донев обаче отсъди свободен удар за силистренци, но секунди след това поправи грешката си и посочи бялата точка, откъдето точен за „Доростол“ бе Бомбов за 1:0. В последната минута от първата част на мача Мартин Русев намери с идеален пас непокрития Беядиров и топката влезе за 2:0, въпреки че остана съмнение за автогол на Апостол от варненци. Отново Бомбов направи 3:0 за „Доростол“ в 46 минута пак от дузпа, след като Мартин Русев бе съборен при негов пробив в наказателното поле. Крайното 4:0 за „Доростол“ оформи Боян Николов в 66-та минута, който остана непокрит в наказателното поле на „Аксаково“ и прати топката в мрежата, като преди това силистренци биха корнер.
Два жълти картона – по един за „Доростол“ и „Аксаково“, вдига главният рефер Ивелин Донев в този мач. Той наказа за непозволена игра Мартин Русен от домакините и Пенев от гостите.

„Доростол“: Ненов, М.Петров, Николов, Начев, Павлов /Стефанов/, Ваклински, Бомбов, Ченешков, Беядиров /Мехмед/, М. Русев, Димитров /Д. Георгиев/
„Аксаково“: Станимир Христов, Станислав Христов, Димов /Османлиев/, Георгиев /Манолов/, Недев, Пенев, Демирев, Борисов /Ибрямов/, Костов, Апостолов, Петров