Един луд мач: Скрита сила /Мъдрево/ – Доростол – 3:3

В един невероятно драматичен и скандален мач, „Доростол“ нелепо из

В един невероятно драматичен и скандален мач, „Доростол“ нелепо изпусна победата вчера като гост на „Скрита сила“/Мъдрево/, а с това и шанса да оглави еднолично класирането… Огромна агитка от фенове на „Доростол“ подкрепяше играчите на Георги Иванов-Геша, припомняме, че транспорта до там бе организиран от ръководството на клуба.
Двубоят премина през доста обрати в резултата, като „Скрита сила“ още до 8-ата минута имаше преднина от два чисти гола. 15 минути преди края нашите вече бяха успели да обърнат резултата и да хвърлят в делириум половината стадион, но уви, секунди по-късно бившият доростолец Даниел Желев с глава фиксира крайния резултат. А ето и хронологията на събитията, в 3-ата минута при едно безобидно центриране Веселин Димитров се намеси неумело, изпусна топката във вратарското наказателно поле и за дебнещия нападател от домакините не беше проблем да открие резултата. В  8-ата минута – нов шок за феновете, – 2:0. Но дори и при този катастрофален резултат подкрепата за „Доростол“ не спря, а напротив – стана още по-силна. Силистренци, усетили силата на агитката, се хвърлиха здраво в битката, в 21-ата минута за игра с ръка в наказателното поле съдията не се уплаши и отсъди наказателен удар, придружен и с червен картон. Георги Бомбов превърна дузпата в гол и върна надеждата за победа. До края на първото полувреме доростолци имаха още няколко възможности, като на два пъти пропусна Даниел Георгиев.
Втората част започна с нов гол, в 50-ата минута Боян Кулев напредна отдясно по крилото и пласира топката на Тихомир Ченешков, който се пребори във въздуха с бранител на домакините и изравни резултата. В 75-ата минута беше и кулминацията, Тихомир Ченешков направи брилянтен пробив от дясно и въпреки опитите на домакините да го фаулират грубо, успя да центрира удобна топка и след настаналото меле Беадир Беадиров взриви стадиона 2:3. Само две минути по-късно „Скрита сила“, за съжаление, някак успя да се добере до равенството. В добавеното време на срещата домакините отбелязаха гол и за да бъде драмата пълна, реферът не го зачете, започна се здрава атака към него. Която продължи и след последния съдийски сигнал. През цялата среща съдията от Търговище, а и неговите помощници, бяха „съветвани“ от играча с номер девет от състава на домакините – Мустафа Сали.