Завряни зетьове от Алфатар с награда от събора в Етрополе
Традиционната проява е била на 26 и 27 юни
15 завряни алфатарски зетьове от Сдружението на алфатарските зетьове “Чорлан” се включиха в ХVІ-я национален събор на завряните зетьове “Зетрополе 2010”, чийто традиционен домакин е Етрополе. Проявата е била на 26 и 27 юни, но от съображения за сигурност зетьовете разказаха за нея тия дни.
Секретарят на местното сдружение Живко Желязков е събрал сам средствата от местните кооперации, за да финансира пътуването на мъжете, чието място вкъщи по принцип е между фикуса и прозореца, информираха със солидна доза с чувство за хумор от самото сдружение. “Всички кооперации ни подкрепиха, мъжка солидарност е това, не е шега работа“, каза Желязков. Той разкри, че завряните алфатарски зетьове се качили в автобуса след проверка от секретаря на сдружението за разрешение от съпругите, за да не се налагало, след като се върнат, да търсят къде да спят.
За пръв път на тазгодишното издание на събора алфатарските зетьове се представили със самостоятелна програма, спечелвайки една от наградите на форума . Званието “Златен зет” е получил Александър Димов, а най-младият заврян зет на Алфатар Пламен Пенчев пък е положил своята клетва в присъствието на такива зетьове от цялата страна. Посрещането ни в Алфатар не беше особено вълнуващо, нито една алфатарка не се появи на площада, нямаше музика, нито цветя, разказаха съкрушените и посърнали завряни зетьове. Те не съобщиха какво е ставало по домовете, след като се прибрали при благоверните си и любими жени.
Самото сдружението ще навърши пет години в края на 2010-та, като за целта сме поканили Николай Колев, който е доайен на зетьовските сдружения в България и зетьовския събор в Етрополе, разаказаха от алфатарската организация.
хахахахахаахахах, това ми хареса, това е сладко, развесели ме тази новина, горките те