; Клуб „Шото – Витяз” излъчи пет републикански шампиони, пети е в страната | ПАРАЛЕЛ 44 __ ПОРТАЛЪТ

|

Клуб „Шото – Витяз” излъчи пет републикански шампиони, пети е в страната

С пет републикански шампиона, четири вицешампиона и седем бронзови медалисти се завърнаха състезателите на Карате клуб „Шото-Витяз” от Националното първенство по карате в Габрово. То се проведе в почивните дни и бе за всички възрастови групи, с участието на 348 състезатели от 29 клуба. В дисциплината кумите, възпитаниците на сенсей Валери Великов и сенсей Теодор Тодоров спечелиха 5 златни, 4 сребърни и 7 бронзови медала, като заеха пето място в крайното комплексно класиране.

Шампиони на България в съответните възрастови групи и категории станаха Веселина Крумова, Красен Николаев, Гергана Енчева, Любомир Иванов и Теодор Атанасов. Вицешампиони и сребърни медали завоюваха Ричарт Станчев, Силвена Кралева, Владислав Хърватиев и Станислава Йорданова. С бронзови медали се окичиха Онур Бингюнер, Ивайло Пламенов, Виктор Стоянов, Бедри Бедри, Мартин Господинов, Моника Енчева и Ива Савова. Независимо, че не спечелиха медали, похвали за добро представяне заслужават и Ален Кьосев, Светослав Славов, Емилиан Друмев, Мирослав Панев, Христо Йорданов, Пламен Неделчев, Виктор Стоянов, Мурат Халваджи и Симеон Георгиев.

„В състезанията и турнирите участваме с все повече подготвени състезатели. Нашите резултати показват отличната физическа и техническа подготовка на състезателите ни. Управителният съвет на клуба, изразява своята благодарност на всички родители и съмишленици при подготовка и участието на децата в Националното първенство”, заяви сенсей Валери Великов.