Млади стрелци от Силистра се завърнаха с медали от национално състезание

В края на миналата седмица в гр. Стралджа се проведе традиционния тур

В края на миналата седмица в гр. Стралджа се проведе традиционния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие за момчета и момичета  – „Стралджа“, съобщиха от крайдунавския спортен клуб „Снайпер-92″… В националната надпревара са участвали най-добрите български стрелци от Търговище, Пловдив, Ямбол, Силистра и Стралджа. Шестокрасничката Теа Димитрова от СОУ „Н.Й.Вапцаров“ е спечелила първия си златен медал в бъдещата си спортна кариера с пушка, като резултата й –  375т./94,94,94,93/, е само на 2 точки от кандидат-майсторската норма за жени в това упражнение. Бронзов медал е спечелил и единственият ни представител на пушка при момчетата Христо Христов, чийто резултат е 346 т. /84,87,90,85/. Това също е първи медал в кариерата на осмокласника, уточниха от ръководството на силистренския спортен клуб. Другата ни състезателка, Соня Радева – с резултат от 356 т. /92,92,84,88/, е останала на шесто място, а в дисциплината 40 изстрела с пневматичен пистолет при момчетата Живко Събев с 345т. /84,86,87,88/ се е класирал на пето, а с 315 т. девети останал Кристиян Кулев.