Нови 3 точки за "Доростол" – 3:2 срещу "Септември" от Тервел

Силистренският „Доростол“ спечели трудно днес домакинството си сре

Силистренският „Доростол“ спечели трудно днес домакинството си срещу тервелския „Септмеври“ с 3:2 в поредния кръг от първенството на североизточната „В“ аматьорска футболна група. Въпреки че доростолци… доминираха почти през целия мач и натискаха съперника в собствената му половина, развоят на резултата беше инфарктен и за малко да вбеси около 500-те фенове, уважили мача на своя отбор.
Резултатът бе открит оше в 14-та минута, когато след разиграване в наказателното поле на гостите Беядиров се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на тервелчани. В 27-та минута обаче главният рефер Иван Кирилов отсъди дузпа за „Септември“ за игра с ръка на бранител на „Доростол“ в наказателното поле и Пенчев изравни. Ветеранът Даниел Георгиев покачи на 2:1 в 67-та минута, но 12 минути по-късно гостите, при единственто им положение за целия мач, успяха да изравнят чрез Бейдов след груба грешка на силистренските бранители. Крайното 3:2 оформи отново Даниел Георгиев в даденото от съдия продължение, когато силистренци буквално играеха пред вратата на „Септември“ – след добро включване на Боян Николов и точен пас, Георгиев се пребори с рехавата тервелска защита и сложи точка на мача.