; Отлично представяне си извоюваха каратеките на „Шото-Витяз” | ПАРАЛЕЛ 44 __ ПОРТАЛЪТ

|

Отлично представяне си извоюваха каратеките на „Шото-Витяз”

Двама републикански шампиона и три бронзови медалисти излъчиха възпитаниците на силистренския Карате клуб „Шото-Витяз” в проведеното в Нова Загора Национално първенство по карате за кадети, юниори и девойки, младежи до 21 години. В него взеха участие 140 състезатели от 24 клуба в страната.

В генералното класиране в дисциплината кумите, отборът на „Шото-Витяз” се класира на седмо място. Републикански шампиони в във възрастовите си групи и категории станаха Красен Николаев и Людмил Иванов. С бронзови отличия се окичиха Гергана Енчева, Мирослав Панев и Пламен Неделчев.

В първенството взеха участие световни, европейски и балкански шампиони. Срещите бяха много оспорвани и интересни. Въпреки голямата конкуренция, състезателите на сенсей Валери Великов и сенсей Теодор Тодоров показаха отлична техническа и физическа подготовка и завоюваха достойно призовите си места в първенството.