Силистренският „Снайпер 92“ е в първата петица на стрелковите клубове

С пето място в крайното класиране в конкуренция с 22 отбора в страната завършиха двете отговорни участия на Стрелкови клуб „Снайпер 92“ в държавните първенства през февруари и март, съобщи председателят на клуба Иван Касчийски.

Равносметката от силистренските участия е 2 сребърни и 4 бронзови медала. През февруари Севдим Емурла спечели с пистолета си сребро при юношите младша възраст, а връстникът му Радослав Янков се окичи с бронз. При пушките Ванина Илиева също спечели бронз сред девойките младша възраст, както и Боян Йорданов при юношите. Двамата спечелиха третото място и в новата дисциплина микс.

На държавното първенство през март с личен резултат възпитаничката на Спортното училище „Дръстър“ Камелия Славова спечели на пушка сребърен медал, с което затвърди водещата си позиция в страната.

Силистренските снайперисти благодарят на областния управител Ивелин Статев за оказаното съдействие при осигуряване на транспорта за участие в първенствата.