Силистренски „канадски“ борци ще участват в Европейското през май

Общо 30 медала – 13 златни, 8 сребърни и 9 бронзови е трофейната равносметка на Спортния клуб за хора с увреждания „Доростол 2011“ от проведеното в Белоградчик 23-то Държавно първенство по канадска борба. Освен индивидуалните награди силистренци спечелиха и две отборни купи – при юношите и при мъжете.

11 от нашите състезатели ще са част от националния отбор, след като спечелиха квоти за участия в Европейското първенство през май в Гърция.

4 златни медала при юношите и мъжете в своята възрастова категория спечели Вениамин Димитров. С по 2 златни медала са Йоана Димитрова при девойките, Тодор Йорданов при младежите, Йордан Цонев и Божидар Симеонов при мъжете. Злато на лява ръка спечели и Светослав Калчев.

3 сребърни медала извоюва Димитричка Петрова, с по 2 сребърни отличия са Кристиян Костадинов при юношите и Милен Грозев при хората със зрителни увреждания. С 1 сребърен медал е Еркан Мухсин при младежите. Румен Станков при хората със зрителни увреждания, Мирослав Маринчев при юношите и Айхан Нешели спечелиха по 1 бронзов медал. Онур Осман е с 2 бронза.

Организатори на първенството бяха Българската федерация по канадска борба и община Белоградчик. В продължение на два дни почти 500 участници се включиха в спортната надпревара. Състезанието респектираше с присъствието на цяло съзвездие от световни и европейски шампиони – Димитринка Петрова, Сашо Андреев, Емилия Стоянова, Лада Хаджиева, Елбин Ферат, Божидар Симеонов и Павел Кръстев и др.

Освен столичните клубове с повече от един клуб участваха и градовете Пловдив, Благоевград, Варна, Бургас. Много добре се представиха и клубовете на Горна Оряховица, Силистра, Добрич, Кърджали, Стара Загора, Шумен, Враца, Козлодуй, Поморие и Селановци.

В комплексното класиране за юноши първите три места заеха клубовете на „Витоша“ – София, „Спартак“ – Благоевград и „Доростол 2011“ – Силистра, а при мъжете „Локомотив – 96“ Горна Оряховица, „ЦСКА“ – София и „Доростол 2011“ Силистра.