; Шампионска титла спечелиха младите стрелци в дебютна дисциплина | ПАРАЛЕЛ 44 __ ПОРТАЛЪТ

|

Шампионска титла спечелиха младите стрелци в дебютна дисциплина

Ванина и Боян се качиха на най-високото стъпало на почетната стълбица в новата стрелкова дисциплина

С отлични резултати и шампионска титла се завърнаха състезателите на Стрелкови клуб „Снайпер 92“ от първото за годината състезание – Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за юноши и девойки, мъже и жени.

В конкуренцията на отбори от цялата страна и според влезлите в сила от началото на годината нови правила в спорта стрелците ни представиха на високо ниво силистренската школа и зарадваха треньорите си Иванка Димитрова и Иван Касчийски.

В новата дисциплина – смесени двойки, юноши и девойки с пушка ученичката от Спортно училище „Дръстър” Ванина Илиева в тандем с Боян Йорданов, възпитаник на ПГСУАУ „Атанас Буров” спечелиха златото и шампионската титла в дебютната дисциплина.

Ванина Илиева си отстреля сребърен медал и вицешампионска титла в първото за годината състезание

Ванина Илиева спечели и сребърен медал и вицешампионска титла в стрелбата с пушка в дисциплината 10 м, 60 изстрела за девойки, младша възраст с резултат от 593 точки. Останалите възпитаници на СУ „Дръстър” също се представиха много добре. На седмо място при девойките младша възраст с пушка се нареди Красимира Белчева, а при юношите Георги Георгиев бе също седми. В същата възрастова група при пистолетите Севдим Емурла зае десетото място, а дебютантът Георги Янков – 17 място.

Много добро представяне на състезателите на СК „Снайпер-92“ имаше и при мъжете и жените в дисциплината 60 изстрела с пневматично оръжие. И тримата се класираха на финал: седмо място с пушка зае Теа Димитрова, а при пистолетите Гинка Дачева и Андриян Ангелов заеха съответно четвърто и пето място.