; 14 силистренци в националния отбор по канадска борба | ПАРАЛЕЛ 44 __ ПОРТАЛЪТ

|

14 силистренци в националния отбор по канадска борба

Първо отборно място при юношите и младежите и трето класиране при мъжете постигна силистренският Спортен клуб за хора с увреждания /СКХУ/ „Доростол 2011“ в проведеното в Банско 22-ро Държавно първенство по канадска борба, съобщи председателят на клуба Добромир Удрев. В курортното градче среща си дадоха над 30 отбора от страната с общо над 500 състезатели.

С общо 28 медала – 8 златни, 9 сребърни и 11 бронзови, и 2 купи, се завърна отборът от 25 състезатели на силистренския клуб от отговорния форум на атрактивната игра, който бе и квалификация за предстоящото Европейско първенство по канадска борба, което ще се проведе в столицата от 25 май до 3 юни. Също така националните ни състезатели ще участват и в Световно първенство в Анталия, Турция през октомври тази година. От СКХУ „Дръстър 2011“ в националния отбор участват 14 състезатели от всички възрастови групи, допълни Добромир Удрев.

В Банско по две златни отличия спечелиха Вениамин Димитров и Десислава Костадинова при юношите и момичетата, с два златни медала се окичи Йоана Димитрова при девойките и по едно злато спечелиха Еркан Мухсин при младежите и Божидар Симеонов при мъжете.

С по 2 сребърни отличия се завърнаха Любомир Великов при юношите, Мустафа Сефер при младежите, Вениамин Димитров при мъжете. По един сребърен спечелиха Мирослав Маринчев при юношите, Йордан Цонев при мъжете и Милен Грозев при хората със зрителни увреждания.

Също по два медала, но бронзови си извоюваха Джан Яшар при младежите и Мирослав Тодоров при мъжете, а с един бронз се отличиха Онур Осман и Атанас Георгиев при юношите, Еркан Мухсин и Светослав Калчев при мъжете, Милен Грозев при хората със зрителни увреждания, Асие Сали и Гергана Костадинова при жените.

„За поредна година нашият отбор се разширява и прави рекордни постижения като отбор дори на национално ниво“, заяви Добромир Удрев. Той благодари на община Силистра за навременното финансиране на участието на „канадските“ борци в държавното първенство.