Бербатов отново бележи за Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Стоук Сити в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига. В отсъствието на контузения Уейн Рууни, атаката на „червените дяволи“ бе водена от българския нападател Димитър Бербатов и Хавиер Ернандес.
Автори на попад

Снимка - ЕПА/БГНЕС

Автори на попаденията в двубоя бяха именно Чичарито, който се разписа в 38-та минута от дузпа и бившият български капитан, който бе точен в 53-та минута отново от бялата точка.
На вратата на шампионите за първи път през този сезон като титуляр застана Бен Еймъс. Това се наложи, тъй като Давид де Хеа е все още болен, а Андерс Линдегард получи контузия на вчерашната тренировка.
През първото полувреме домакините владееха много повече топката и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Стоук Сити.
Първото по-сериозно положение за гол на „червените дяволи“ дойде в 21-та минута, когато удар на Скоулс мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Сьоренсен. Десет минути по-късно, след отлично организирана атака, Бербатов направи хубав пас към Майкъл Карик, който обаче не успя да реализира.
В 38-та минута Парк Джи Сун падна в наказателното поле на гостите, след като Джърмейн Пенант се опита да му избие топката. Главният арбитър отсъди дузпа, а Ернандес бе точен от бялата точка за 1:0.
През втората част „червените дяволи“ продължиха да владеят значително повече кълбото, а в 53-ата минута домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, след като Джонатън Уолтърс дръпна леко Антонио Валенсия в наказателното поле.
Зад топката застана Димитър Бербатов, който не сбърка и вкара седмия си гол във Висшата лига и общо девети във всички турнири през този сезон и увеличи преднината на своя тим на 2:0.
До края на срещата „червените дяволи“ контролираха играта и не дадоха никакви шансове на гостите.
В продължението на мача Валенсия мина през отбраната на Стоук и намери Митко Бербатов в малкото наказателно поле, но той от чиста позиция стреля до лявата греда.
Така Юнайтед взе лека победа и вече е на върха във Висшата лига с равен брой точки с Манчестър Сити. /SPORTNI.bg/