Силистренските пожарникари – първи на областно първенство

Отборът на РУ „Пожарна безопасност и спасяване” – Силистра спечели об

Отборът на РУ „Пожарна безопасност и спасяване” – Силистра спечели областното състезание по пожаро-приложен спорт, което се игра днес в Силистра. Втори останаха представителите на… РУ-Дулово, на трето място се класира тутраканският противопожарен тим. Огнеборци от трите районните управления премериха сили, бързина и прецизност в четири състезателни дисциплини  – „Изкачване на щурмова стълба”, „Бойно разгръщане от мотопомпа”,  „100-метрова пътека с препятствия” и „Пожарна щафета 4Х100 метра с препятствия”. Купи, медали и грамоти, осигурени от Клуба по пожаро-приложен спорт, връчи на победителите зам.-директорът на ОДМВР и началник на звеното „Пожарна безопасност и спасяване” комисар Румен Мъров.Представителен отбор, съставен от десетимата състезатели с най-добри резултати, ще продължи участието си на републиканско състезание в Пловдив в началото на юли.